شرکت پیشتازان آلومینیوم طلوع شرق شمال 

محصولات تولیدی طلوع 
برای یک نمای عالی

ورق کامپوزیت آلومینیوم چیست؟

به ترکیب چند متریال که از لایه های مختلف تشکیل شده باشد ورق کامپوزیت گویند . ورق کامپوزیت از اتصال سه لایه که شامل یک هسته غیر قابل اشتعال و عایقی به نام پلی اتیلن و موادی نسوز از جنس کانی و دو لایه فلز آلومینیوم ساخته می شود .
ورق های کامپوزیت از سال 1969 در آلمان ابداع گردید و استقبال و استعمال بیش از حد این محصول در نما نشان دهنده کیفیت مناسب و عدم وجود هر گونه محدودیت در طراحی و اجرای این مصالح است.
ورق های کامپوزیت متشکل از دو لایه آلومینیوم و یک هسته از جنس مواد پلی اتیلنی یا یک ماده معدنی پر کننده که در بین این دو لایه قرار می گیرد می باشد.​​​​​​​

لایه خارجی دارای یک پوشش آستر اپوکسی رزین و یک لایه PVDF جهت تثبیت رنگ می‌باشد. روی سطح ورق کامپوزیت آلومینیوم با یک لایه فیلم محافظت می‌شود. ورق کامپوزیت آلومینیوم با توجه به ضخامت , نوع آلیاژ آلومینیومی لایه ها , نوع رنگ بکار رفته در پوسته بیرونی و نوع مواد بکار رفته در لایه میانی تنوع وسیعی را به ورق های مذکور می دهد که هر کدام از انواع آن کیفیت و کاربرد معینی را دارا می باشد.
 
 

انواع ورق کامپوزیت بر حسب لایه پوششی سطح ورق

ورق با رنگ پلی استر
این محصول تنها یک لایه رنگ فاقد محافظ بر روی لایه آلومینیوم زده می شود که اغلب برای استفاده در مصارف داخلی همانند اجرای دکوراسیون داخلی مناسب است چون در برابر تغییرات آب و هوایی مقاومت چندانی ندارد.
ورق با رنگ PVDF
در این نوع ورق ها از یک لایه پلیمری استفاده می شود که باعث ایجاد مقاومت رنگ در برابر شرایط مختلف اب و هوایی می شود.
ورق با رنگ نانو
این ورق همانند رنگ های رزین اجرا می شود با این تفاوت که یک لایه اضافی دیگر نیز بر روی رزین رنگ پاشیده می شود. رنگ نانو در برابر ذرات گرد و غبار نیز مقاوم است و همواره درخشندگی ورق حفظ می شود.
ورق شاین
رنگ های به کار برده شده در ساخت این محصول بسیار براق هستند و معمولا با اکلیل مخلوط می شود. براق بودن و درخشش این نوع ورق به خصوص ورق کامپوزیت طلایی باعث افزایش قیمت آن شده است.​​​​​​​

ورق نمای آلومینیوم کامپوزیت A2 (نسوز)

ورق کامپوزیت 100% نسوز و ضدحریق FR

بروز حوادث غیرقابل پیش بینی همچون آتش سوزی و خسارت های جانی و مالی ناشی از آن موجب شده راه های پیشگیری از این خسارات  همواره در کانون توجه تولیدکنندگان مصالح ساختمانی از جمله تولید کنندگان ورق های کامپوزیت آلومینیوم قرارگیرد که ماحصل آن تولید موفق ورق های کامپوزیت با هسته ی معدنی غیرقابل اشتعال بوده است.
لایه میانی ورق های کامپوزیت آلومینیوم A2 حاوی بیش از 90 درصد مواد معدنی می باشد و از این روی در طبقه بندی محصولات کاملا نسوز و غیر قابل اشتعال قرار می گیرند. این محصولات هیچگونه دخالتی در گسترش حریق به سمت زیرساخت ها نداشته و در طول آتش سوزی هیچگونه دود و ماده سمی متصاعد نمی کنند.
ورق های تولید شده با گرید A2 به عنوان ایمن ترین محصولات کامپوزیت آلومینیوم با داشتن کیفیت عالی، تنوع بسیار بالای طرح و رنگ و عدم محدودیت اجرا، در کنار دیگر محصولات کندسوز، سبب تضمین توأمان ایمنی و زیبایی نما می باشند. این ورق ها همچنین به دلیل سازگاری بالا با طبیعت همواره مورد توجه و استقبال بی نظیر طراحان و معماران طبیعت دوست  بوده است.​​​​​​​


پانل کامپوزیت آلومینیومی نسوز نسل به روز شده از پانل های کامپوزیت آلومینیومی است .

ورق نمای آلومینیوم کامپوزیت B1

ورق های کامپوزیت کندسوز B1 نیز حاصل تمرکز جدی بر یافتن راه های پیش گیری و یا کاهش خسارت های ناشی از آتش سوزی و به بار نشستن تحقیقات و تلاش های به عمل آمده در این زمینه می باشند. مقاومت ورق های کامپوزیت آلومینیوم B1  در برابر حریق در درجه ای پایین تر از ورق های A2 قرار دارد.
این ورق های کامپوزیت  به سختی مشتعل شده و درصورت اشتعال خودبه خود خاموش میشوند و در مجاورت آتش قطرات مذاب از آن ها چکه نمی کند به همین دلیل در گسترش آتش دخالتی نخواهند داشت.
ورق های کامپوزیت تولید شده با گرید B1 دارای تنوع طرح و رنگ بالایی بوده و نمای زیبا و ایمن بسیاری از پروژه های بیمارستانی، مترو، برج های بلند و ساختمان های اداری و مسکونی کشور را تأمین کرده اند.

ترموود

Thermowood

چوب ترموود یا چوب ترمو چیست و چه کاربردی دارد؟

چوب یکی از متریال هایی است که از دیرباز تا کنون در صنعت ساختمان سازی کاربردهای فراوانی داشته است. ترموود نوعی از چوب است که از آن در نمای داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده می شود. ترموود از چوب درختان متعددی تولید می شود. این چوب یک محصول نوین و طبیعی است که طی فرآیندی خاص و علمی در چندین مرحله در دماهای گوناگونی قرار می گیرد. این عمل باعث از بین رفتن رطوبت و گرما دیدگی چوب می شود. فرآیند تولید ترموود سبب استحکام آن شده و از ترک خوردگی آن جلوگیری می کند.

دلایل و علت استفاده از چوب ترمو برای دکوراسیون داخلی

مقاوم در دماها و شرایط جوی مختلف

   از ویژگی‌های برجسته ترموود سازگاری و مقاوم بودن آن در دماها و شرایط جوی گوناگون است. همین ویژگی آن را مناسب استفاده در نمای بیرونی ساختمان و فضای باز می‌کند. طبیعت ترموود به دلیل نحوه ساخت آن، چوب را در حالتی قرار می‌دهد که تغییرات دما در فصول مختلف تاثیری بر بافت آن نداشته باشد . علاوه بر آن عدم جذب رطوبت و حرارت از محیط سبب می‌شود تا در شرایط مختلف جوی نیز حالت اصلی خود را حفظ کند.

خالص و فاقد صمغ
​​​​​​​
هنگامي كه الوارهای چوبي تحت عمل فرآوري ترمو قرار مي‌گيرند، صمغ و مواد مضر آن مانند فرمالدهيدها حذف مي‌گردند . در نتیجه ماده اي خالص و استريل به دست می‌آید که کاربردهای متعدد بيرونی و درونی دارد. ترموود حاصله از این فرآیند، یکنواختی منحصر بفردی دارد و سراسر آن دارای یک رنگ و یک حالت است. همین امر منجر می‌شود تا جزو مصالح ساختمانی بسیار مناسب برای طراحی به شمار رود.

مقاوم دربرابر پوسيدگي و حمله حشرات
در چوب‌های معمولی ساختار سلولزی موجود در بافت چوب، منبعی مغذی برای حشرات و قارچ‌های مولد پوسیدگی است. این حشرات و قارچ‌ها در گذر زمان به چوب آسیب وارد می‌کنند. در ترموود به دلیل فشار و حرارت بالای فرایند ساخت، تمامی حشرات و موجودات میکروسکوپی درون چوب از بین می‌‎روند. همچنین ساختار سلولزی درون چوب (زنجیره قندی) نیز تجزیه می‌شود که چوب ترموود را در برابر این پوسیدگی‌ها و حمله حشرات مقاوم می‌نماید.

سالم و طبیعی
​​​​​​​
در ساخت ترموود لوناوود تنها از حرارت و بخار آب، استفاده می‌شود. ترموود تماما طبیعی و بدون هیچ‌گونه مواد شیمیایی و نگه‌دارنده است که چوب را سالم و غیرسمی می‌کند. طبیعی بودن ترموود فنلاندی از اصلی‌ترین مشخصه‌های این محصول و متمایزکننده آن از سایر محصولات مشابه بازار است.

ثبات ابعاد

پس از انجام فرایند ترمو روی چوب، درصد رطوبت چوب تا حد بسیار زیادی كاهش يافته و چوب داراي ويژگي «تعادل رطوبتی» مي‌گردد. در نتيجه‌ی آن، جذب رطوبت و تبادل حرارت چوب با محيط اطراف آن به شكل قابل توجهي كاهش مي-‌يابد. اين امر تأثير ویژه‌ای بر ثبات ابعاد و كاهش ترك خوردگی الوارهای چوب ترمو (ترموود) در گذر زمان دارد.

عایق گرما

از دیگر اثرات فرایند «ترمو کردن»، افزایش خاصیت عایقی چوب نسبت به حالت عادی می‌باشد. رسانایی گرمایی ترموود طی فرایند حرارتی، حدود 20-25% نسبت به چوب‌های فراوری نشده کمتر می‌شود. در واقع چیزی حدود یک چهارم چوب‌های عادی دما را از خود عبور می‌دهند.

موارد استفاده و کاربردهای چوب ترموو
​​​​​​​
مصالح و چوب ترموود امروزه کاربردهای بسیار زیادی دارد و در صنعت ساختمان سازی و معماری مدرن از آن استفاده های زیادی  در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان ها می شود. به طور کلی از ترموود در ساخت و تولید کف و کف پوش، دیوار پوش، دکوراسیون داخلی منازل، فضاهای باز و ساخت آلاچیق، ساخت پارک و ویلا،  استخر و سونا و همچنین درب و پنجره استفاده می شود.
ترموود علاوه بر ویژگی‌های منحصر بفردی که باعث سازگاری و مقاومت آن نسبت به سایر الوار چوبی می‌شود، به لحاظ معماری نیز قابلیت طراحی بالایی دارد و جلوه خاصی به طرح می‌دهد.